XVIII Harrastusteatrite riigifestivalil Kuressaares, 5.–7. jaanuaril 2024

Haapsalu Teatristuudio osutus oma lavastusega “Lugude degusteerimine. Kohtumine Haapsaluga” valituks Harrastusteatrite Liidu poolt korraldatud XVIII Harrastusteatrite riigifestivalile, mis toimus 5.-7. jaanuar 2024 Kuressaares.

Riigifestivalile kandideeris 36 harrastusteatrit 41 lavastusega. Programmi koostas Rait Avestik (teatrikriitik), Lennart Peep (TÜVKA lavastajaõppe õppejõud) ja Liisi Tegelmann (Eesti Harrastusteatrite Liit).

Kolme päeva jooksul oli laval 10 väga erinevat lavastust üle Eesti ja vaadata sai ka lätikeelset külalislavastust Liepajast!
Festivali lavastusi analüüsisid ja tagasisidet andsid Piret Rauk (Kuressaare Teater), Karl Laumets (vabakutseline näitleja ja lavastaja), Margo Mitt (vabakutseline näitleja) ja Tõnis Kipper (ajakirjanik ja lavastaja).
Etendused toimusid Kuressaare Teatris ja Thule Kojas.

Haapsalu Teatristuudio oli Thule Koja laval laupäeval kell 11.00. Tagasiside žüriilt oli positiivne, etendus ärgitas neid rääkima oma Haapsaluga seotud lugusid.

Lugusid jutustasid:
Katrin Adamson, Liisi Ansip, Eero Eks, Andrus Karnau, Mari Kendla, Piret Roberg, Elari Saar, Kaidi Sits, Anne Suislep, Marje Talvis, Sigrid Veske.

Heli: Laura Eichhorst.

Fotod: Laura Eichhorst

Kniks Lääne Elule kaasa elamast!

Stuudioteater sai kiita, kommi mitte Aivo Paljasmaa, Lääne Elu 9.01.2024

Teatristuudio aitab Haapsalut avastada Aivo Paljasmaa, Lääne Elu 4.01.2024

Haapsalu teatristuudio pääses riigifestivalile Kaie Ilves, Lääne Elu 16.12.2023

Haapsalu Teatristuudio tänab Eesti Kultuurkapitali ja Haapsalu linna toetuse eest!