Argipäevahalluses võivad inimesed takerduda pisiasjadesse ning kaduma minna. Ilusaid värve ei pruugigi enam märgata, sest muudkui muretsed. Meie proovisime kaevuda muredesse ja muretsemisse nii läbi enda isiklike murede kui inimeste avalike murede kaudu internetis. Lõpuks oleme jõudnud tõdemuseni, et muretsemine on nagu kiikumine – tegevust annab, aga kuhugi ei vii. Olgu meie murekogumik meeldetuletuseks, et mida rohkem seda hobust toidad, seda rohkem ta kiikuda tahab. Missugust kiikhobu sina toidad?

Lavalugu on sündinud Haapsalu teatristuudiokate ühisloominguna 2023. aastal kogutud murede põhjal.

Juhendajad: Elena Koit ja Anne Suislep
Originaalmuusika: Martin Aulis

Murelikud ja muretud: Katrin Adamson, Liisi Ansip, Reelika Ender, Mari Kendla, Piret Roberg, Marje Talvis, Liina Valdre, Sigrid Veske, Eero Eks, Kaidi Sits

Toetasid: Eesti Kultuurkapital ja Haapsalu linn

Esietendus 23. septembril kell 10.15, 2023, Randlase saalis, Haapsalu kultuurikeskuses harrastusteatrite festivalil “Provintsiteatri päev 2023”. 

Ärge muretsege, mängime veel:

Etendused 22. ja 29. oktoobril Haapsalu kultuurikeskuses, Randlase saalis.

Seekord ei kuulnud me kuulsate suvitajate lugusid Haapsalust, vaid hääle saavad meie kõrval kodulinnas elavad inimesed, kes siin sündinud ja elanud, ära kolinud või tagasi pöördunud. Mõned meist on ka siia sisse rännanud hoopis kaugemalt kui Eesti. Kas teadsid, et Haapsalus elab üle neljakümne erineva rahvuse esindaja? Milline on olnud kohtumine Haapsaluga? Kas meie lood on sarnased?

Lugusid degusteeriti kaheosalise käiguna. Esimeses osas kuulsime Haapsalus elavate eestlaste lugusid ning teises osas kehastasid teatristuudiolased haapsallasi Põhjamaadest Lõuna-Euroopani. Lood on kogutud intervjuude põhjal ning kokku põimitud ühtseks terviklikuks lavastuseks.

Vaatama olid oodatud kõik, kes siin elavad või plaanivad elama tulla. Ka need, kes siit ära kolinud või tagasi pöördunud.

Täname kõiki intervjueeritavaid, kes olid nõus oma lugusid jagama. Loodame, et sellest kasvab välja lugude degusteerimise sari, kus erinevad Haapsalu ja Läänemaad kõnetavad teemad saavad tähelepanu dokumentaalteatri vormis.

Mängisid: Katrin Adamson, Liisi Ansip, Reelika Ender, Andrus Karnau, Eero Eks, Mihkel Palk, Piret Pärnapuu, Elari Saar, Marje Talvis, Liina Valdre, Kaidi Sits, Sigrid Veske.

Juhendajad: Elena Koit ja Anne Suislep

Originaalmuusika: Martin Aulis

Toetasid: Eesti Kultuurkapital ja Haapsalu linn

Esietendus 25. märtsil 2022 kell 19.00, kohvikus “Väike Haapsalu”.